Strona o najcenniejszym zasobie naszej planety.

O nas

Jesteśmy grupą pasjonatów, którzy chcą dzielić się swoją wodną wiedzą. Portal skupia naukowców i ekspertów z różnych dziedzin związanych z zasobami wody. Poniżej znajdziecie krótkie informacje o każdym z autorów.

Sebastian Szklarek – w 2017 roku założyłem Świat Wody, bo chciałem, aby „tajemna” wiedza z publikacji naukowych mogła ujrzeć światło dzienne i przysłużyć się dbaniu o wspólne dobro jakim niewątpliwie jest woda. W 2011 roku skończyłem studia magisterskie z ochrony środowiska na Uniwersytecie Łódzkim, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska. W tym samym roku rozpocząłem studia doktoranckie, które w 2017 roku w pierwszy dzień wiosny zakończyły się udaną obroną. Pracuję w Polskiej Akademii Nauk i zawodowo zajmuję się głównie jakością wód. Od 2013 roku byłem współautorem kilku opracowań dotyczących gospodarowania wodą w Polsce. Jestem pasjonatem i obserwatorem przyrody od wczesnego dzieciństwa. Prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci. Amator biegania, miłośnik planszówek i „emerytowany” oszczepnik. Wszystkie moje teksty na blogu tutaj. Więcej o moim życiu zawodowym znajdziecie tutaj

Paweł Cieślar – absolwent Politechniki Śląskiej, mgr inż. w zakresie specjalizacji: Technologia Wody i Ścieków. Pracownik Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o. zatrudniony na stanowisku Specjalista ds. produkcji wody. 15 lat doświadczenia w pracy w laboratorium badania wody.
Studia podyplomowe: – Organizacja i Akredytacja Laboratoriów – Systemy Bezpieczeństwa Zaopatrzenia w Wodę.
Zaangażowany w kwestie technologii uzdatniania wód, jakości wody do spożycia oraz zarządzanie ryzykiem w dostawach wody. Pasjonat Beskidu Śląskiego, turystyki i gwary. Wszystkie moje teksty na blogu tutaj. Więcej o mojej aktywności znajdziecie tutaj.

Justyna Kobos – jestem absolwentką biologii na Wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego, w 2007 roku uzyskałam tytuł doktora nauk o Ziemi w zakresie Oceanologii na Wydziale Oceanografii i Geografii UG. Od 2003 roku pracuję w Instytucie Oceanografii WOIG UG, jako st. specjalista w Zakładzie Biotechnologii Morskiej. Ponadto, ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Menedżer Badań Naukowych i Prac Rozwojowych w ramach projektu „Kompetencje dla współpracy nauki i biznesu” oraz uczestniczyłam w projekcie „Kobieta Matką Wynalazków” – „Komercjalizacja Badań Naukowych”. W pracy naukowej zajmuję się badaniem fitoplanktonu w wodach morskich i śródlądowych (ze szczególnym uwzględnieniem toksycznych gatunków). Ponadto, izoluję ze środowiska i prowadzę hodowle szczepów mikroglonów i cyjanobakterii kolekcji CCNP (Culture Collection of Northern Poland). Jestem członkiem eksperckiej grupy badaczy fitoplanktonu krajów nadbałtyckich PEG HELCOM, międzynarodowej grupy badaczy dynamiki zakwitów szkodliwych glonów WGHABD ICES, Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów, Polskiego Towarzystwa Fykologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego, a od stycznia b.r. zostałam przewodniczącą Oddziału Morskiego PTH.

Chętnie prowadzę szkolenia,  warsztaty oraz konsultacje naukowe na temat ryzyka związanego z występowaniem potencjalnie toksycznych sinic zarówno dla pracowników inspektoratów ochrony środowiska, WSSE i PSSE jak i dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką, np. podczas różnych popularnonaukowych wydarzeń organizowanych m.in. w Centrum Eksperyment czy festiwalach i piknikach naukowych. Prywatnie jestem żoną, mamą oraz miłośniczką podróży i zumby. Wszystkie moje teksty na blogu tutaj. Więcej o moim życiu zawodowym znajdziecie tutaj.

%d bloggers like this: