Strona o najcenniejszym zasobie naszej planety.

O nas

Sebastian Szklarek – w 2017 roku założyłem bloga, bo chciałem, aby „tajemna” wiedza z 1-7Z1A9344publikacji naukowych mogła ujrzeć światło dzienne i przysłużyć się dbaniu o wspólne dobro jakim niewątpliwie jest woda. W 2011 roku skończyłem studia magisterskie z ochrony środowiska na Uniwersytecie Łódzkim, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska. W tym samym roku rozpocząłem studia doktoranckie, które w 2017 roku w pierwszy dzień wiosny zakończyły się udaną obroną. Pracuję w Polskiej Akademii Nauk i zawodowo zajmuję się głównie jakością wód. Od 2013 roku byłem współautorem kilku opracowań nt. suszy w Polsce. Jestem pasjonatem i obserwatorem przyrody od wczesnego dzieciństwa. Prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci. Amator biegania, miłośnik planszówek i „emerytowany” oszczepnik. Więcej o moim życiu zawodowym znajdziecie tutaj

Paweł Cieślar – absolwent Politechniki Śląskiej, mgr inż. w zakresie specjalizacji: IMG-20200720-WA0001Technologia Wody i Ścieków.
Kilkunastoletni staż w laboratorium badania wody.
Studia podyplomowe:
– Organizacja i Akredytacja Laboratoriów
– Systemy Bezpieczeństwa Zaopatrzenia w Wodę.
Zaangażowany w kwestie technologii uzdatniania wód, jakości wody do spożycia oraz system zarządzania zgodny z PN-EN ISO/IEC 17025.
Pasjonat Beskidu Śląskiego, turystyki pozaszlakowej i gwary.

%d bloggers like this: